Téma konferencie: 
Exponenciálne organizácie - podniky budúcnosti 

kedy: 20.11.2019
kde: Žilina

Pri registrácii 2 účastníkov získate automaticky výhodnejšie vstupenky.

Na konferencii sa dozviete viac o týchto témach:

  • Nové formy práce
  • Exponenciálne organizácie
  • Transformácia spoločnosti a biznisu
  • Leadership a motivácia Y a Z
  • Inovácie, agilita, experimentovanie
  • Starý a nový svet pod jednou strechou
  • Sieťovanie a spolupráca

Program

08:00 - 09:00

Registrácia účastníkov

09:00 - 09:40

Otvorenie konferencie - Spolupodnikanie, dôvera a spolupráca

Firmy sa menia z hierarchických organizácií na siete, v ktorých už nie je miesto pre ľudské zdroje a tých, ktorí im zadávajú úlohy, riadia a kontrolujú. Vznikajú autonómne firmy vo firme a nové modely spolupodnikania. Viac ako moderné technológie budú firmy potrebovať obnoviť dôveru a spoluprácu, zodpovednosť a slobodu, schopnosť rýchlo sa učiť a konať, agilitu a experimentovanie. Firmy sa musia otvoriť, viac spolupracovať s výnimočnými ľuďmi zvonka, prenikať do iných odvetví podnikania a hľadať tam nové inšpirácie a znalosti. Konkurenčná výhoda sa presúva z inovácií produktov a procesov na inovácie podnikateľským modelov. Výroba a predaj sa stávajú komoditami, zarába sa na inováciách a službách. V minulosti sme potrebovali v podnikoch hlavne poslušnosť, usilovnosť a odbornosť, dnes potrebujeme rozvinúť samostatnosť a iniciatívu, kreativitu a vášeň.
Ján Košturiak, IPA Slovakia
09:40 - 10:10

Keď firmu organizujete ako sieť a konkurencia je jej súčasťou

Ak je firma skutočne orientovaná na zákazníka, ktorý je centrom celého diania vo firme a podarí sa Vám to vniesť do firemnej kultúry, tak nepotebujete tradičný manažement a tradične vnímaná konkurencia sa stáva Vašim partnerom pre splnenie Vášho poslania.
Roman Lisičan, TECHNIA Addnode Group
10:10 - 10:40

Znalosti na cestě k digitálnímu podniku

Digitálna ekonomika prináša nové príležitosti pre české a slovenské podniky, ale aj digitálny podnik môže zostať iba montážou s nízkou pridanou hodnotou. Rýchle zmeny v digitálnej ekonomike prináša aj nutnosť zmien v znalostiach pracovníkov, čo vo výsledku často vedie ku vzniku nových digitálnych profesií.
Libor Witassek, DC Vision
10:40 - 11:10

Prestávka na kávu a networking

11:10 - 11:40

Lídr v době exponenciální

Čo sa pre lídra mení a čo zostáva. Čo môžem urobiť hned? V čom sa "EXO" líši od ostatných? Prečo prinášajú exponenciálne technológie viac ľudskosti do firiem?
David Vrba, Red Button
11:40 - 12:10

Respekt, expertíza a sdílení jako cesta k prosperitě společnosti

Žijeme v době, která nabízí člověku neomezený přístup k informacím. Vytváření sítí, propojování a mezioborovost, jakési stavění mostů mezi lidmi, je budoucnost. Budoucnost založena na důvěře, společných hodnotách a schopnosti nezištně předávat své vědomosti a kompetence ostatním. To chce jistě velkou dávku odvahy, ale také pokory, protože dnes jsem učitelem a zítra zase žákem. Cílem takového chování je totiž prosperita společnosti jako celku, kterou osobně preferuji před společností řízenou strachem a egem. Je na tomto ideálu možné založit funkční a udržitelný business model? Šlo by jej přenést i do podniků a dát tak lidem vyšší smysl jejich práce?
Jan Mašek, Red Button
12:10 - 13:10

Spoločný obed

13:10 - 13:40

Online marketing obnáša viac ako len predaj produktu

Online marketing pre mnoho ľudí znamená iba spôsob, ako rýchlo predať svoj produkt. Za týmto výrazom sa však skrýva omnoho viac. O tom, ako použiť online marketing na podporu predaja, získavanie nových zamestnancov alebo zlepšenie PR Vašej spoločnosti, Vám porozpráva Lukáš Valek, zakladateľ žilinskej marketingovej agentúry KAPA Studio s.r.o.
Lukáš Valek, KAPA Studio
13:40 - 14:10

Tŕnistá cesta k dlhovekosti firmy alebo ako budovať 100 ročnú firmu

Žilinský KROS čoskoro oslávi štvrť storočia od svojho založenia. Jeho majitelia však snívajú o tom, že sa firma dožije 100 rokov. Vlasto Kocián sa podelí o skúsenosti z prípravy a realizácie agilnej transformácie. A nebude to iba o zavedení SCRUMu, ale o celkovom vnútornom prerode firmy do súčasnej podoby a výhľade ďalších krokov. Samozrejme sa nevyhneme ani výzvam, ktoré pri tom bude potrebné prekonať.
Vlastimil Kocián, KROS
14:10 - 14:40

Zmeny v oblasti práce s ľuďmi

Podnikanie je o ľuďoch. Čo znamená, že procesy, postupy a trendy v oblasti HR budú značne rôznorodé - možno rôznorodejšie ako by mali byť. Podelím sa o môj pohľad a zistenia v rôznych témach, kľúčových pre riadenie ľudí v budúcnosti : HR analytics, nové technológie, nová práca a milleniáni, focus na vašich zamestnancov a naše doterajšie praktické skúsenosti so zákazníckymi požiadavkami v tejto oblasti.
Branislav Horeháj, HOUR
14:40 - 15:00

Prestávka na kávu a networking

15:00 - 16:00

WORKSHOP

Pripravené sú 3 témy workshopov, na ktoré sa počas konferencie môžete prihlásiť:

1 TÉMA: David Vrba - Leadership v exponenciálnej dobe

2 TÉMA: Roman Lisičan - Keď firmu organizujete ako sieť

3 TÉMA: Ján Košturiak - Spolupodnikanie, dôvera a spolupráca

Rečníci

David Vrba - IPA SlovakiaDavid VrbaRed Button
David strávil 20 rokov na mezinárodných poziciách 3M Corp. 6 rokov pôsobil ako generálny riaditeľ lokálnej filiálky tejto technologickej korporácie. Tam ako spomína: "Navázal osobní vztah k tématům, která mají vazbu na odpovědný leadership, firemní kulturu, a to vše ruku v ruce s technologickým rozvojem." David je partnerom vo firmách Digiskills.cz, COCUMA a zakládajúcí člen Red Button. Ako certifikovaného kouča a mentora EXO ho baví svoje skúsenosti zdieľať. V súčasnej dobe taktiež pôsobí ako Chapter Chair YPO, Cesko. Dávidova súčasná misia je vracať humanitu a kreativitu do firiem. Nakoľko mnoho firiem v poslednom desaťročí často oboje stratili.
Jan Mašek - IPA SlovakiaJan MašekRed Button
V roku 2012 založil Brain Breakfast, raňajky, ktoré predstavujú inšpiratívnych ľudí a ich príbeh. Ako sám tvrdí: „Vybral jsem si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval jsem ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra. Tam jsem se naučil propojovat a půjčovat si různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel jsem mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, abychom společně hledali win-win řešení. Rád vytvářím sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé době potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Dále mě baví nahlížet a učit se z oborů, které jsou mimo náš rámec či naší bublinu. Rád pomáhám tomu, aby lidi využívali svůj dar na maximum a spolutvořili s lidmi, kteří jsou hodnotově na stejné vlně a nebojí se říci „nevím“.“
Libor Witassek - IPA SlovakiaLibor WitassekDC Vision
Český kybernetik, podnikateľ, manažér a politik. Konateľ spoločnosti DC VISION. Autor metodiky Lean Leadership, ktorá bola v r. 2010 ocenená českou národnou cenou kvality „Dobrá rada nad zlato“. Autor a spoluautor viacerých odborných kníh. Za cestu k úspechu považuje inovácie, neustále zlepšovanie procesov a otvorenú firemnú kultúru. Vo svojej práci implementuje poznatky z oblasti automatizácie, robotizácie, rozšírenej reality a umelej inteligencie priamo vo firmách v Českej republike a zahraničí. Momentálne sa venuje rozvoju projektov v oblasti alternatívnej energie a zároveň je od roku 2010 prezidentom a členom predstavenstva poprednej európskej poradenskej spoločnosti Allied Consultants Europe e.V.
Ján Košturiak - IPA SlovakiaJán KošturiakIPA Slovakia
Spoluzakladateľ spoločnosti IPA Slovakia. Poradca a kouč pre inovácie, spája ľudí v rámci Podnikateľskej univerzity. Dlhodobo pôsobil na Fraunhofer IPA Stuttgart a TU Wien. V roku 1990 začal pracovať ako konzultant pre priemyselné podniky. V roku 1995 založil Inštitút priemyselného inžinierstva v Žiline, ktorý v roku 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart v spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných kníh a článkov, ktoré vyšli v rôznych krajinách sveta. Pravidelne publikuje v časopisoch a píše blog na www.kosturiak.com.
Lukáš Valek - IPA SlovakiaLukáš ValekKAPA Studio
Marketingový špecialista, webový analytik a zakladateľ KAPA Studio s.r.o. Už od strednej školy sa venoval tvorbe webových stránok, čo mu v roku 2015 vynieslo nomináciu do finále súťaže EURid Web Awards. Okrem podnikania v oblasti online marketingu je aktívny v dobrovoľníctve a pôsobil tiež ako pedagóg v oblasti informatiky. Jeho krédom je: "Základom vytvorenia správnej marketingovej stratégie sú relevantné dáta."
Roman Lisičan - IPA SlovakiaRoman LisičanTECHNIA Addnode Group
Generálny riaditeľ spoločnosti TECHNIA s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií a služieb.
Vlastimil Kocián - IPA SlovakiaVlastimil KociánKROS
V roku 1996 nastúpil do KROSU ako programátor. Za celú dobu pôsobenia vo firme pracoval na viacerých významných pozíciách, v súčasnosti pôsobí ako garant projektu iKROS a ako člen predstavenstva. Sme KROS family a sme tu pre vás. Na trhu sme už viac ako 24 rokov, ctíme si tradície, ale i tak sme stále mladí a hraví. Začínali sme od nuly a poctivou prácou sme sa dopracovali až na lídra v oblasti ekonomického, stavebného a znaleckého softvéru – softvéru pre ľudí. Baví nás zjednodušovať prácu a život podnikateľom, účtovníčkam, stavbárom a znalcom. Vďaka tomu majú všetci viac času na dôležité veci – či už ide o rozvoj vlastného biznisu, starostlivosť o deti, zábavu s partnermi alebo koníčky. Pomáhame vám ako najlepšie vieme a teší nás, keď vám môžeme pomáhať dosahovať úspech. Včera, dnes, zajtra aj o sto rokov.
Branislav Horeháj - IPA SlovakiaBranislav HorehájHOUR
Výkonný riaditeľ spoločnosti HOUR. Už od roku 1993 vyvíjame, implementujeme a zabezpečujeme aktívnu podporu pre naše vlastné riešenia, ktoré napomáhajú k efektívnejšiemu fungovaniu mnohých slovenských spoločností. Náš tím tvoria ľudia, ktorí majú za sebou roky praxe, skúsenosti, odborné vzdelanie a ochotu pomôcť a poradiť vždy, keď je to potrebné. Spokojnosť našich zákazníkov je a bude pre nás vždy na prvom mieste. Hlavnými oblasťami, ktoré zastrešujú naše riešenia, sú ľudia vo firmách a s nimi súvisiace agendy: personalistika, mzdy a dochádzka.
Sála Kinekus Žilina
Rosinská cesta 13,
010 08 Žilina