Téma konferencie: 
Výroba budúcnosti a exponenciálne technológie 

kedy: 12.09.2019
kde: Praha

Na konferencii sa dozviete viac o týchto témach:

  • Smart industry
  • Aditívna výroba
  • Prediktívna údržba
  • Kolaboratívne roboty
  • Inteligentné sklady a dopravné systémy

Kompletný harmonogram očakávajte do konca júla, neočakávane.
Môžete sa tešiť na prednášky a diskusie s týmito rečníkmi:

Rečníci

Peter Mačuš - IPA SlovakiaPeter MačušCEIT Žilina
Už počas študijných rokov na Žilinskej univerzite v Žiline pôsobil ako výskumný pracovník na rôznych projektoch orientovaných na 3D digitalizáciu a konštrukciu strojov a zariadení. V spoločnosti CEIT pôsobí od roku 2009, bol vedúcim oddelenia výskumu a vývoja a neskôr viedol tím zameraný na technické inovácie, najmä mobilné robotické systémy pre intralogistiku. Za vývoj bezobslužného robotického systému na manipuláciu s materiálom v priemyselných podnikoch získal ocenenie Mladý inovatívny podnikateľ. V súčasnosti zastáva post technického riaditeľa.
Vladimír Levársky - IPA SlovakiaVladimír LevárskyWorksys
Vizionár, obchodník a podnikateľ. Zakladateľ spoločnosti OMS a Worksys. Bývalý učiteľ zemepisu založil z nuly firmu, v ktorej najskôr predával lampy a postupne sa stal lídrom vo vývoji svetelnej techniky. Úspech mu vyniesol ocenenie Podnikateľ roka 2012 a nomináciu na ocenenie Manažér roka 2009. Dnes jeho spoločnosť vyvíja Smart city a Smart industry riešenia, kde je svetelný systém dátovou zbernicou priestoru.
Jiří Marek - IPA SlovakiaJiří MarekVUT Brno
Profesor na VUT Brno, UVSSR. Vo svojej vedeckovýskumnej činnosti sa zaoberá Engineering Design Science, hodnotovým manažmentom, konštrukciou CNC obrábacích strojov a centier, Risk Managment, integrovaným vývojom produktov, automatizáciou a robotizáciou, Industrie 4.0, inteligenciou obrábacích strojv. V roku 2010 získal cenu Inženýrské Akademie za vynikajúco realizované technické dielo, sústružnícke obrábacie centrum POWERTURN 1600 II generácie.
Roman Dvořák - IPA SlovakiaRoman DvořákMM Spektrum
Šéfredaktor časopisu MM Spektrum. Publicista, zodpovedný za priemyselné odvetvie médií v tlačenej a online forme doma a v zahraničí. Skúsenosti so zavádzaním start-upov, pri reštrukturalizácii, preberaní podnikov, opätovnom spustení a náhlych zmenách. Vynikajúce vydavateľské schopnosti a skúsenosti v prevádzke printových a online médií. Výborná schopnosť motivovať a organizovať veľké medzinárodné tímy v prevádzkovaní národných a medzinárodných médií. Uznávané negociačné schopnosti s kľúčovými obchodnými partnermi pri obchodných výstavách, v asociáciách a vládnych ministerstvách.
Norbert Brath - IPA SlovakiaNorbert BrathSpinea
Výkonný riaditeľ spoločnosti SPINEA. V nadnárodnej spoločnosti Embraco viedol globálny vývoj produktov ako R&D Global Product Engineering Director a predtým viedol jeho slovenskú fabriku na kompresory. V roku 2000 nastúpil do Embraco Slovakia na oddelenie logistiky a plánovania výroby, vo firme prešiel cez oddelenie kvality, zákazníckych reklamácií a požiadaviek až k vedeniu riadenia kvality v závode, taktiež pracoval vo firemnom vývoji a do roku 2010 viedol vývojové oddelenie Embraco Slovakia. V roku 2011 získal diplom z manažmentu na Open University v Londýne a v roku 2014 dokončil Senior Executive Program na London Business School. Začiatkom roku 2016 sa stal riaditeľom pre výskum a vývoj produktového inžinieringu.
Andrej Bielik - IPA SlovakiaAndrej BielikStimba
Špecialista na kolaboratívnu robotiku a zaujímavé výzvy. Od detstva vyrastal s firmou BOST, ktorú založil v roku 1990 jeho otec Vladimír Bielik a za roky prešiel všetkými pozíciami a oddeleniami od pomocných prác cez ekonomické, obchodné až po technické úlohy. Popri práci vyštudoval na Ekonomickej univerzite v BA. Ostatných 10 rokov sa venuje predovšetkým projektom v robotike a automatizácii, predaju CNC strojov a CNC výrobe, ako aj koordinácii R&D projektov. Patrí medzi absolventov IPA Podnikateľskej univerzity a IPA Akadémie inovácii. V spin-offe BOSTu, firme Stimba je nadšencom a propagátorom najnovšej generácie robotiky – kolaboratívnych robotov. Na Slovensku oficiálnym distribútorom a integrátorom Universal Robots – svetovej jednotke v kolabortívnej robotike.
Branislav Rabara - IPA SlovakiaBranislav RabaraBizzcom
Ján Košturiak - IPA SlovakiaJán KošturiakIPA Slovakia
Spoluzakladateľ spoločnosti IPA Slovakia. Poradca a kouč pre inovácie, spája ľudí v rámci Podnikateľskej univerzity. Dlhodobo pôsobil na Fraunhofer IPA Stuttgart a TU Wien. V roku 1990 začal pracovať ako konzultant pre priemyselné podniky. V roku 1995 založil Inštitút priemyselného inžinierstva v Žiline, ktorý v roku 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart v spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných kníh a článkov, ktoré vyšli v rôznych krajinách sveta. Pravidelne publikuje v časopisoch a píše blog na www.kosturiak.com.
Roman Stupka - IPA SlovakiaRoman StupkaPeStratEx
Zakladateľ spoločnosti PeStraTex, pomáha k ďalšiemu rastu a rozvoju firiem, ich majiteľov a manažérov. V priebehu 20 ročnej praxe vybudoval pobočku americkej spoločnosti s portfóliom produktov ôsmych rôznych „divízií“ od nuly k 1,5miliardy Kč obratu a 250 zamestnancov. Stál v čele švédskej spoločnosti Ericsson Česko a Slovensko. Momentálne sa venuje firmám, ktoré majú potenciál rastu, zaujímavé produkty, inšpiratívnych majiteľov, ktorý ale potrebujú získať nové znalosti, dať novú motiváciu zamestnancom, nastaviť lepšie procesy. Vo svojej praxi okrem nadobudnutých skúseností a poznatkov z pravidelného vzdelávania využíva sadu nástrojov a postupov úspešných firiem a podnikateľov nazvaných Rockefeller habits.