Téma konferencie: 
Výroba budúcnosti a exponenciálne technológie 

kedy: 12.09.2019
kde: Praha

Na konferencii sa dozviete viac o týchto témach:

  • Smart industry
  • Aditívna výroba
  • Prediktívna údržba
  • Kolaboratívne roboty
  • Inteligentné sklady a dopravné systémy

Kompletný harmonogram očakávajte do konca júla, neočakávane.
Môžete sa tešiť na prednášky a diskusie s týmito rečníkmi:

Rečníci

Peter Mačuš - IPA SlovakiaPeter MačušCEIT Žilina
Už počas študijných rokov na Žilinskej univerzite v Žiline pôsobil ako výskumný pracovník na rôznych projektoch orientovaných na 3D digitalizáciu a konštrukciu strojov a zariadení. V spoločnosti CEIT pôsobí od roku 2009, bol vedúcim oddelenia výskumu a vývoja a neskôr viedol tím zameraný na technické inovácie, najmä mobilné robotické systémy pre intralogistiku. Za vývoj bezobslužného robotického systému na manipuláciu s materiálom v priemyselných podnikoch získal ocenenie Mladý inovatívny podnikateľ. V súčasnosti zastáva post technického riaditeľa.
Vladimír Levársky - IPA SlovakiaVladimír LevárskyWorksys
Vizionár, obchodník a podnikateľ. Zakladateľ spoločnosti OMS a Worksys. Bývalý učiteľ zemepisu založil z nuly firmu, v ktorej najskôr predával lampy a postupne sa stal lídrom vo vývoji svetelnej techniky. Úspech mu vyniesol ocenenie Podnikateľ roka 2012 a nomináciu na ocenenie Manažér roka 2009. Dnes jeho spoločnosť vyvíja Smart city a Smart industry riešenia, kde je svetelný systém dátovou zbernicou priestoru.
Jiří Marek - IPA SlovakiaJiří MarekVUT Brno
Profesor na VUT Brno, UVSSR. Vo svojej vedeckovýskumnej činnosti sa zaoberá Engineering Design Science, hodnotovým manažmentom, konštrukciou CNC obrábacích strojov a centier, Risk Managment, integrovaným vývojom produktov, automatizáciou a robotizáciou, Industrie 4.0, inteligenciou obrábacích strojv. V roku 2010 získal cenu Inženýrské Akademie za vynikajúco realizované technické dielo, sústružnícke obrábacie centrum POWERTURN 1600 II generácie.
Roman Dvořák - IPA SlovakiaRoman DvořákMM Spektrum
Šéfredaktor časopisu MM Spektrum. Publicista, zodpovedný za priemyselné odvetvie médií v tlačenej a online forme doma a v zahraničí. Skúsenosti so zavádzaním start-upov, pri reštrukturalizácii, preberaní podnikov, opätovnom spustení a náhlych zmenách. Vynikajúce vydavateľské schopnosti a skúsenosti v prevádzke printových a online médií. Výborná schopnosť motivovať a organizovať veľké medzinárodné tímy v prevádzkovaní národných a medzinárodných médií. Uznávané negociačné schopnosti s kľúčovými obchodnými partnermi pri obchodných výstavách, v asociáciách a vládnych ministerstvách.
Norbert Brath - IPA SlovakiaNorbert BrathSpinea
Výkonný riaditeľ spoločnosti SPINEA. V nadnárodnej spoločnosti Embraco viedol globálny vývoj produktov ako R&D Global Product Engineering Director a predtým viedol jeho slovenskú fabriku na kompresory. V roku 2000 nastúpil do Embraco Slovakia na oddelenie logistiky a plánovania výroby, vo firme prešiel cez oddelenie kvality, zákazníckych reklamácií a požiadaviek až k vedeniu riadenia kvality v závode, taktiež pracoval vo firemnom vývoji a do roku 2010 viedol vývojové oddelenie Embraco Slovakia. V roku 2011 získal diplom z manažmentu na Open University v Londýne a v roku 2014 dokončil Senior Executive Program na London Business School. Začiatkom roku 2016 sa stal riaditeľom pre výskum a vývoj produktového inžinieringu.
Andrej Bielik - IPA SlovakiaAndrej BielikStimba
Špecialista na kolaboratívnu robotiku a zaujímavé výzvy. Od detstva vyrastal s firmou BOST, ktorú založil v roku 1990 jeho otec Vladimír Bielik a za roky prešiel všetkými pozíciami a oddeleniami od pomocných prác cez ekonomické, obchodné až po technické úlohy. Popri práci vyštudoval na Ekonomickej univerzite v BA. Ostatných 10 rokov sa venuje predovšetkým projektom v robotike, automatizácii a strojarine. Patrí medzi absolventov IPA Podnikateľskej univerzity a IPA Akadémie inovácii. V spin-offe BOSTu, firme Stimba je nadšencom a propagátorom najnovšej generácie robotiky – kolaboratívnych robotov, ktoré sám aj programuje. V úzkej spolupráci so zákazníkmi sa špecializuje na aplikácie s použitím 3D kamier, force-senzorov, či iných nastupujúcich technológii.
Branislav Rabara - IPA SlovakiaBranislav RabaraBizzcom
Ján Košturiak - IPA SlovakiaJán KošturiakIPA Slovakia
Spoluzakladateľ spoločnosti IPA Slovakia. Poradca a kouč pre inovácie, spája ľudí v rámci Podnikateľskej univerzity. Dlhodobo pôsobil na Fraunhofer IPA Stuttgart a TU Wien. V roku 1990 začal pracovať ako konzultant pre priemyselné podniky. V roku 1995 založil Inštitút priemyselného inžinierstva v Žiline, ktorý v roku 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart v spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných kníh a článkov, ktoré vyšli v rôznych krajinách sveta. Pravidelne publikuje v časopisoch a píše blog na www.kosturiak.com.